2. ročník Kutnohorského týdne akordeonu

Rádi bychom Vás pozvali na již 2. ročník Kutnohorského týdne akordeonu. Tento mezinárodní hudební festival je krásným letním místem pro setkání milovníků hudby a akordeonu. Je to prostor akordeonistů, žáků a učitelů základních uměleckých škol, dospělých amatérských hráčů a všech, kteří se chtějí něco nového naučit nebo si jen tak sednout, zaposlouchat se a nechat se unášet programem festivalu. Letošní 2. ročník proběhne v Kutné Hoře od 17. do 22. srpna 2021. Čekají nás akordeonové kurzy, koncerty a bohatý doprovodný program. Letos už máme aktivních účastníků těsně nad rámec maximální kapacity, ale především bychom Vás chtěli pozvat na pět akordeonových koncertů. Na všechny je vstup dobrovolný a výtěžek poputuje do Nadace Jedličkova ústavu. Minulý rok jsme tímto způsobem nadaci poslali 16 970 Kč a peníze byly využity na koupi speciálních pomůcek pro studenty Jedličkova ústavu.

17. 8. – Dačického dům – 19:00 – Check Accordion Trio v čele s kutnohorským rodákem Michalem Karbanem, Marií Čejnovou a Markétou Laštovičkovou Vám představí akordeon ve všech možných polohách – od baroka po modernu.

19. 8. – zahrada restaurace Dačický – 18:00 a 20:00 – ve čtvrtek nás čekají rovnou dva koncerty. Ten první bude určen vítězům soutěže KTA, kam se může přihlásit každý účastník našich kurzů. Za úkol mají natočit hudební video, které bude jakýmkoli způsobem spojeno s Kutnou Horou. Druhého koncertu od 20:00 se ujme úspěšný běloruský akordeonista Saša Yasinski, který svůj nástroj rozezní v rytmu jazzu a balkánské hudby.

20. 8. – Kostel sv. Jakuba – 19:00 – Jarmila Vlachová a smyčcový kvartet – přední česká akordeonistka zahraje s Miroslavem Vilímcem a jeho kolegy klasičtější repertoár, který přesně pasuje do duchovní atmosféry kostela.

22. 8. – Dačického dům – 15:00 – Závěrečný koncert účastníků festivalu – všichni účastníci kurzů se představí na závěrečném koncertu, který bude pomyslnou tečnou za celým Kutnohorským týdnem akordeonu. Přijďte podpořit mladé začínají umělce a sdílejte s námi vášeň pro akordeon.

Tak na viděnou v Kutné Hoře!
Marie Čejnová a spolek Přátelé akordeonu

KTA Plakát