Vážení příznivci akordeonu, velice nás to mrzí, ale vzhledem k současné situaci jsme nuceni naši akci Delicia stoletá přesunout. Náhradní termín jsme stanovili na 12.6.2021 tamtéž.

Věříme, že se v příštím roce sejdeme v hojném počtu k oslavě 100 + 1. narozenin hořovických akordeonů a heligonek.

Hořovice / Oslavte s námi 100 let výroby harmonik v Hořovicích

Letos uběhne sto let od chvíle, kdy se hořovický rodák, Josef Kebrdle, vrátil z Vídně domů do Čech. Se získanými zkušenostmi z výroby harmonik založil malou firmu na jejich výrobu v rodném domku v Hořovicích. Jeho harmoniky pod jménem Kebrdle brzy získaly velkou popularitu nejen v Čechách, ale po celém světě. Po jeho předčasné smrti převzali výrobu jeho bratři, značka Kebrdle však spolu se znárodněním zanikla a nástroje se v hořovické továrně dále vyráběly pod jménem Lignatone. Jako DELICIE známe hořovické akordeony od roku 1963 a pod tímto jménem se vyrábějí dodnes.

Na počest zakladatele výroby jsme se rozhodli uspořádat oslavu tohoto významného jubilea.

Současná majitelka firmy, paní Stanislava Koutná, věnuje řízení podniku stejnou péči a lásku, s jakou bezesporu začínal i pan Kebrdle. Proto je zachována z převážné části ruční výroba všech komponentů harmoniky, používané materiály jsou z 90% českého původu a když už zvolíme zahraniční materiál, pochází z Německa nebo z Itálie. Z hořovické továrny se do celého světa vydávají akordeony Delicia a heligonky Hlaváček.

Během oslav v areálu naší výroby v Hořovicích, Sklenářka 759/II od 9:00, budete mít možnost vyzkoušet si všechny modely našich akordeonů i heligonek. Připravena je i výroční Carmen 100 a luxusní Hlaváček MOSAZ.

delicia10000

Ve společenském domě se poslechnete profesionální hráče a soubory, pozvání přijali Karel Mařík, Klára Veselá trio, Kaczi, Check accordion trio, akordeonový soubor ZUŠ Kolín a ZUŠ Havlíčkův Brod a další. Připravujeme komentované prohlídky výroby od první klávesy až do finálního naladění.

Nezapomněli jsme ani na narozeninový dort, jelikož naše nástroje si narozeninovou oslavu zaslouží, přijďte slavit s námi!