Letní kurz 2017 | reportáž

Organizovat kurz hraní na harmoniku i pro nás trošku “přestárlé” studenty byl moc fajn nápad, díky za něj! Když k tomu ještě vyjde i počasí a můžeme si zazpívat u táboráku, zážitek je neopakovatelný. Ráda bych dodala odvahu všem hráčům, kteří se chtějí zlepšit v hraní a přitom se bojí vetřít do společnosti protřelých kurzovníků, ať se nebojí a přidají se!

Nachystala jsem si na svého lektora spoustu otázek, které řeším doma při cvičení a které nemám s kým konzultovat. Naučila jsem se jednu snadnou etudu pro začátečníky a hrdě ji přehrála jejímu autorovi v domnění, jak mě pochválí za dobrý nácvik. No, asi po čtyřech taktech mě zastavil a vysvětlil mi, jak to dělat jinak a lépe, pak mi ji i zahrál. Jako by to byly skladbičky od dvou různých autorů… ale už aspoň vím, jak na etudě pracovat.

I nedělní velkolepý koncert byl skutečným zážitkem, byť většina z nás má ještě daleko k tomu, co nám lektoři radili - abychom si své sólo užívali! Člověk má tak roztřesené prsty, že je rád, když se trefí do správné klávesy, na nějaké užívání ještě není ani pomyšlení - ale ta radost, že se to vůbec povedlo!

Přeji všem příznivcům harmoniky, aby jim také přinášela potěšení a aby se nebáli zdokonalovat, i když už odrostli školním létům.

Srdečně zdravím,

Vlasta

Kurz proběhl  na Chaloupkách o víkendu 25. - 27. 8. 2017
pozvánka na kurz s představením lektorů a programu