Hop, hop, hopy

herky

Píseň Hop, hop, hopy je, jak v samém začátku říkáme, o lehké bezmoci nad letem okolností a událostí v životě, kdy člověk už zkrátka neví, co si počít. A přesto, že úvod je spíše tragický, je to jedna z našich nejveselejších písní. A nejskočnějších. Vznikla jako úplně první harmoniková píseň kapely Herky a ptáte­li se na styl, Herky odpovídají jednohlasně jako jeden muž: HARMONIKÁŘSKÝ HERKOPUNK!

Obvykle s ní na koncertech končíme a posíláme tak posluchače do života obohacené o tento víceméně bezvýznamný popěvek. Posuďte sami.

V současné době kapela Herky vydává své debutové CD Střelnice, na kterém písnička Hop, hop, hopy rozhodně nebude scházet. Podpořit jeho vznik můžete zakoupením CD na https://www.startovac.cz/projekty/herky/ až do 17. listopadu 2015.

Valčík je typický svou rozvláčností, jen si vzpomeňte na padající listí a nebojte se měnit tempo. Výrazné zpomalení nebo zrychlení nemůže být nikdy na škodu. Všimli jste si v levé ruce té vychytávky? Přesně tak, akord zůstává stále stejný, jen bas se mění - je to sice snadné, ale udělá to mnoho radosti. Zkuste si to nejdříve jen levou a až vám to půjde samo, přidejte pravou. A nezapomeňte na emoce! O ty jde v hudbě především. Hodně štěstí!

hudba, text článku | Herky
noty | Hynek Jína
publikováno 22. 10. 2015