Kutnohorský týden akordeonu

23.-28. srpna 2022 | 3. ročník | Již za pár dní se Kutnou Horou ponesou tóny akordeonů a heligonek. Třetí ročník Kutnohorského týdne akordeonu je za dveřmi a přivítá akordeonisty a heligonkáře ze všech koutů České republiky, Slovenska a Maďarska. Je plně organizován Check Accordion Triem, tedy Markétou Laštovičkou, Marií Čejnovou a Michalem Karbanem. Festival celkem přivítá na 40 aktivních účastníků, na které čeká celodenní výuka a večer se mohou nejen studenti těšit na zajímavé akordeonové a heligonkové koncerty.

Letos je připraveno celkem pět rozličných koncertů, které si kladou za cíl ukázat akordeon, potažmo heligonku, ve všech možných polohách a žánrech. Všechny koncerty jsou otevřené veřejnosti a dobrovolné vstupné popotuje do Nadace Jedličkova ústavu, se kterou Check Accordion Trio spolupracuje přes 4 roky.

23. 8., 19:00, Dačického dům – zahajovací koncert lektorů, kteří společně vystupují v uskupení Check Accordion Trio.

24. 8., 19:00, kavárna Na Kozím plácku – stylovou kutnohorskou kavárnu rozezní slovenská heligonková hvězda Marián Šišovský.

25. 8., 19:00, restaurace Dačický – jazzový akordeon v podání vynikajícího hudebníka Vojtecha Szabó.

26. 8., 19:00, Dačického důmJakub Jedlinský & Pavel Fischer přináší strhující spojení world music, klasické hudby a jazzu.

28. 8., 19:00, Dačického dům – závěrečný koncert účastníků, kde se všichni představí, jak sólově, tak i v akordeonovém souboru.

Přijďte se zaposlouchat do tónů akordeonu a heligonky. V srpnu v Kutné Hoře je ten správný čas.

Těšíme se na Vás :-)

Kutnohorský týden akordeonu 2022