Letní harmonikářský kurz 2016 | pozvánka

Znáte to, už máte zimy plný zuby, těšíte se na jaro, ale to je stále daleko. Co vám zahřeje zkřehlé prsty, abyste si mohli dát nějakou veselou?

Chaloupky nejsou jen kurz, kde vám lektoři pomáhají posunout se zase o kousek dál ve svém hraní, ale i setkání sympatických lidí, kde je prostor učit se od ostatních účastníků, vyměňovat noty, nahrávky a zkušenosti. Kde je čas zahrát si, zazpívat a pobesedovat nejen o harmonice.

Chvilky těšení a napjatého očekávání si můžete zkrátit cvičením, abyste na konci srpna přijeli v pořádné harmonikářské kondici. Přečtěte si, co si pro vás naši lektoři připravili. Po přihlášení vám pošleme noty a hurá na to!

_MG_9316

Tomáš Görtler

Nechtěl jsem na letošní kurzy vybírat písně bezmyšlenkovitě. Chtěl jsem, aby je spojovalo nějaké společné téma. Při mé učitelské praxi často mluvím o lidech, kteří písně tvoří. Ti často nepracují sami, ale ve dvojici. Vybral jsem tedy známé tvůrčí páry a přemýšlel, jaké písničky by se hodily k našemu obskurnímu účelu, tedy hrát je v akordeonovém kvintetu (minimálně!). No, napadly mě tyto, pokud by měl někdo nějaký jiný návrh, sem s ním! V + W - Svítá nebo Babička Mary, S + Š - Krajina posedlá tmou, H + H - Štěstí je krásná věc (protože Buřty, pivo, nenávist už byly), S + U - Ani k stáru.

katka-paclikova

Katka Paclíková

Připravila jsem si pro vás staromoravské písně, jimiž se dotkneme našich starověkých kořenů. Jednu píseň budeme hrát jako kánon - Šel dudáček hráti na hody. A tři jednoduché, melodicky příbuzné staré písně, které objevil před rokem zesnulý brněnský skladatel František Gregor Emmert. Ty písně do sebe zapadají, bude krásné je hrát společně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jaromír Žižka

Přijměte  hudební pozvání k nám, na Jižní Moravu. U muziky su já chlap - populární slovácký verbuňk (nebo snad čardáš)?  Jak ale zahrát na akordeon co běžně hrává celá cimbálová muzika? Pojďme si to ukázat, těším se na vás!

zaneta_vyrez

Žaneta Vítová

Se mnou se můžete těšit na dvě písně od známé písničkářky Radůzy. Pochod Tam pod Ještědem, kde uplatníme hru v akordech, kterým jsme se posledních několik kurzů věnovali teoreticky. Tentokrát je uplatníme i v praxi. Druhá bude hluboká píseň Vše je jedním, kde bude prostor pro sóla, pěvecké výkony i souborovou hru, těším se.

Nedílnou součástí našich kurzů na Chaloupkách bývá výborné jídlo, za které ručí kuchařský tým Janka Kelíšková & spol.

Chaloupky jsou sice pro někoho trochu dál, ale řešíme spolujízdu, jedno místečko v autě se vždycky najde. Jde to i autobusem – zastávka „Zašovice, Nová Brtnice“ / mapa

Kurz není pro úplné začátečníky, alespoň pár jednoduchých písniček je potřeba umět zahrát. Jaké to bylo v minulých letech?

Nebojte se pozvat i své muzikantské kamarády! Vítáni jsou jako vždy i hráči na jiné nástroje – jen když jim nebude vadit, že budou v menšině.

 

Takže proč nevyrazit?

 

Za realizační a lektorský tým  | Jindra Kelíšek
autorka výtvarné pozvánky | Bára Valecká
publikováno 28. 4. 2016