Letní harmonikářský kurz 2017 | pozvánka

25. - 27. 8. 2017 / Chaloupky, to není pouze kurz, kde vám lektoři pomohou posunout se zase o kousek dál ve vašem hraní. Je to především setkání sympatických lidí, kde se lze učit od ostatních účastníků, vyměňovat si noty, nahrávky a zkušenosti. Kde je čas zahrát si, zazpívat a pobesedovat nejen o harmonice.

Abyste na kurz přijeli v pořádné harmonikářské kondici, chvilky těšení si můžete zkrátit zkoušením písniček a skladeb, které si pro vás lektoři připravili. Po přihlášení vám pošleme noty a hurá na to!

6O9A8481_BW_30

Tomáš Görtler

Letos mě napadlo zaměřit se na známé seriálové melodie. Možností je spousta, pokusil jsem se vybrat pár vhodných. Tak tedy: znáte píseň Suicide is Painless? Ne? Ale ano. Je to znělka seriálu M.A.S.H. Má oblíbená. Dále jsem z českých luhů vybral Sen Cowboyů ze seriálu Zdivočelá země (skvěle nazpívanou od Karla Černocha) a moje děti mi poradily instrumentální znělku ze seriálu Bylo nás pět. Pro fajnšmekry bych (pokud to stihnu) přidal ještě vypalovačku Ну, погоди! Těším se!

jana-bezpalcova

Jana Bezpalcová

Akordeon jako nástroj nostalgie? Pojďme si to otestovat na dvou písničkách, které spatřily světlo světa v roce 1967. První z nich proslavil Frank Sinatra a do repertoáru ji v průběhu let převzala celá řada dalších světových interpretů (v našich končinách ji nazpívala Hana Hegerová s textem Milana Lasici jako "Žila som správne") - ano, řeč je o slavné skladbě My Way. Ale nejen ve světě se rodí hity a tak ve stejné době zazářila na našem domácím nebi hvězda v podobě písničky Pavla Nováka Pihovatá dívka. Obě s vhodně zvoleným doprovodem znějí výborně i na akordeon - ukážeme si, jak na to. A do třetice na doplnění trochu z jiného soudku - Whiskey in the Jar, známá irská lidová písnička, která si o provedení na harmoniku přímo říká.

6O9A8156_30

Žaneta Vítová

Milí chaloupečtí harmonikáři, toto léto si pro vás připravím dvě známé filmové melodie, a to Růžového pantera a znělky ze seriálu Pat a Mat. Na kapelních dílnách si je společně zaranžujeme pro harmonikovou group a vyzkoušíme jakými nehudebními zvuky je můžeme ještě doplnit. Písně jsou to rytmicky zajímavé a na to bude navazovat rytmický workshop bez nástroje. Budeme tleskat a dupat a vstřebávat rytmus přímo do těla. Zažít si ho, abychom si jím pak byli při hře více jisti. Těším se na vás!

Processed with VSCOcam with se3 preset

Stanislav Samuel Raška

Připravil jsem pro vás směs filmových melodií, zejména témata od mého oblíbence Johna Williamse (Star Wars, Indiana Jones a další filmy). Jako druhou píseň s vámi rád proberu francouzskou mazurku Arthur. Tuto líbeznou melodii napsal Eric Theze a podíváme se v ní také na zoubek jednoduché improvizaci - jak na ni, abychom z ní neměli strach. Je to jednodušší, než si myslíte :-). Obě písně jsem připravil tak, aby si s námi mohl zahrát i můj další oblíbený nástroj - heligonka. Tak tedy v létě na viděnou!

Nedílnou součástí našich kurzů na Chaloupkách je výborné jídlo, za které bude ručit kuchařský tým Janka & spol.

Cena kurzu je 3400 Kč (kurzovné, stravování, pronájem společných prostor) + ubytování na celý kurz (ve společných ložnicích za 300 Kč, pro náročnější v pokojích s vlastním sociálním zařízením za 550 Kč).

Nabízíme zlevněné kurzovné za 3000 Kč pro studenty do 26 let, rodiče na rodičovské dovolené a seniory nad 60 let. Slevu můžou uplatnit i ti, co vymyslí ke kurzu zajímavý doprovodný program, či pro nás napíší kvalitní článek na web. Anebo se do našeho projektu harmonika.cz zapojí jiným způsobem.

 

Chaloupky jsou sice pro někoho trochu dál, ale to lze vyřešit spolujízdou, jedno místečko v autě se vždycky najde. Jde to i autobusem – zastávky "Kněžice,,stř.Chaloupky" nebo „Zašovice, Nová Brtnice“.

Začátek kurzu je v pátek v 19 hodin, konec v neděli odpoledne.

 

Máte-li zájem se zúčastnit, stačí VYPLNIT PŘIHLÁŠKUPo vyplnění přihlášky vám dáme vědět, zda jsou ještě volná místa, potom můžete poslat zálohu 1000 Kč. Teprve po zaplacení zálohy budete mít místo v kurzu s jistotou rezervováno. Nějaké dotazy nebo problém s vyplněním přihláškového formuláře? Ozvěte se na e-mail jindra.kelisek@gmail.com.

Kurz není pro úplné začátečníky, alespoň pár písniček nebo skladeb je potřeba umět zahrát.

 

Jaké to bylo v minulých letech?

Nebojte se pozvat i své muzikantské kamarády! Vítáni jsou jako vždy i hráči na jiné nástroje – jen když jim nebude vadit, že budou v menšině.

Takže proč nevyrazit?

 

Za realizační a lektorský tým  | Jindra Kelíšek
autorka výtvarné pozvánky | Bára Valecká
publikováno 9. 5. 2017