Letní kurz 2018 | pozvánka

24. - 26. 8. 2018 / Mnichovo Hradiště /  harmonikářský kurz, to není pouze kurz, kde vám lektoři pomohou posunout se zase o kousek dál ve vašem hraní. Je to především setkání sympatických lidí, kde se lze učit od ostatních účastníků, vyměňovat si noty, nahrávky a zkušenosti. Kde je čas zahrát si, zazpívat a pobesedovat nejen o harmonice.

Abyste na kurz přijeli v pořádné harmonikářské kondici, chvilky těšení si můžete zkrátit zkoušením písniček a skladeb, které si pro vás lektoři připravili. Po přihlášení vám pošleme noty a hurá na to!

DSC01680

Jana Bezpalcová

Tři skladby ve tříčtvrtečním taktu, ale žádné "obyčejné" valčíky, to je má nabídka pro letošní Letní harmonikářský kurz. Všechny tři spojuje nejen valčíkový rytmus, ale také to, že zazněly ve velmi slavných filmech.
Jako první si představíme Moon River, píseň z filmu "Snídaně u Tiffanyho" z roku 1961, kde ji neodolatelně zpívala Audrey Hepburn. Písnička byla oceněna Oscarem a složil ji Henri Mancini, mimo jiné autor hudby k Růžovému panterovi.
Další v pořadí bude slavná skladba Eternally Charlieho Chaplina z jeho filmu "Limelight" (Světla ramp) z roku 1952, na které nám Chaplin dodnes dokazuje, že byl nejen skvělým hercem a filmovým tvůrcem, ale i mimořádným hudebním talentem.
A do třetice Valčík č. 2 ruského skladatele Dmitrije Šostakoviče z jeho Suity pro estrádní (varietní) orchestr z roku 1956. Také tento valčík zazářil na filmovém plátně, a sice v roce 1999, kdy se stal součástí soundtracku k filmu Stanleyho Kubricka "Eyes Wide Shut".
Všechny tři skladby si ukážeme v jednoduchých a podle potřeby a chuti i v o něco složitějších úpravách, tak, aby se potěšily uši i srdce méně pokročilých i pokročilejších harmonikářů :-)

DSC01702

Žaneta Vítová


Tento letní harmonikářský kurz se zaměří na známé melodie ze světa klasické hudby. Jedna z nich bude část melodie z "Malé noční hudby" Wolfganga Amadea Mozarta, představitele klasicismu. Je to jedna z jeho nejpopulárnějších melodií a byla dokončena 1787 v době, kdy pracoval na slavné opeře Don Giovanni.
Druhá dobře známá melodie je Largo ze symfonie "Z nového světa" od jednoho z nejslavnějších českých skladatelů, představitele klasicko-romantické syntézy, Antonína Dvořáka. Technicky nenáročná, avšak líbezná a efektní melodie, kterou zahraje každý začátečník. Těším se na společné nastudování.

honza-kaspar_orez

Jan Kašpar

S akordeonem mě můžete vidět jak na pódiu s kapelou Mr. Elastik, tak na pražských ulicích, v kavárnách a vinárnách. V oblibě mám francouzskou hudbu, starý jazz a rock. Rád se i vrtám uvnitř nástroje - pokud vám harmonika nebude hrát, jak má, rád vám poradím.
S písničkou Sous Le Ciel de Paris (Pod pařížským nebem) se podíváme do země vinic, vysokých věžích a nostalgických akordeonů.
Až pojedu okolo, musím se podívat na místo vzniku téhle nesmrtelné lidové písně To ta Heľpa. Na kurzu si ji můžeme alespoň zahrát.
Pro milovníky vážné hudby Óda na radost – slavné téma z finále 9. symfonie od Ludwiga van Beethovena. Zajímavostí je, že jde o první symfonii, ve které se zpívá. a Beethoven ji psal již úplně hluchý!

katka-pozvanka-zimni2017

Katka Paclíková

Rozepsala jsem Hapkovu melodii z filmu Kráska a zvíře, na počest nedávno zesnulého Juraje Herze.  Moc se těším, sama jsem moc zvědavá, jak to bude na harmoniky znít, tuším, že to bude Boží!

Cena kurzu je 3400 Kč (kurzovné, stravování, pronájem společných prostor) + ubytování na celý kurz (ve 3-5 lůžkových pokojích za 550 Kč, levnější varianta ve spacáku v letní stodole nebo ve společenské místnosti).

Nabízíme zlevněné kurzovné za 2900 Kč pro studenty do 26 let, rodiče na rodičovské dovolené a seniory nad 60 let. Slevu můžou uplatnit i ti, co vymyslí ke kurzu zajímavý doprovodný program, či pro nás napíší článek na web. Anebo se do našeho projektu harmonika.cz zapojí jiným způsobem.

 

Vše bude probíhat v prostorách bývalého Kapucínského klášteru v Mnichově Hradišti. Krásné historické místo s tajemnými chodbami a výhledy do přilehlé rozlehlé zámecké zahrady. Přijet můžete vlastním autem, ale budeme řešit i "spolujízdu". Jsou tu i možnosti vlakového nebo autobusového spojení.

Nedílnou součástí našich kurzů je výborné jídlo, za které bude ručit kuchařský tým Janka & spol.

 

Začátek kurzu je v pátek v 18 hodin, konec v neděli odpoledne.

BOHUŽEL, KAPACITA KURZU JE JIŽ NAPLNĚNA!

NICMÉNĚ PŘIHLÁŠKU MŮŽETE VYPLNIT, ZAŘADÍME VÁS DO SEZNAMU NÁHRADNÍKŮ.

Máte-li zájem se zúčastnit, stačí VYPLNIT PŘIHLÁŠKUPo vyplnění přihlášky vám dáme vědět, zda jsou ještě volná místa, potom můžete poslat zálohu 1000 Kč. Teprve po zaplacení zálohy budete mít místo na kurzu s jistotou rezervováno. Nějaké dotazy nebo problém s vyplněním přihláškového formuláře? Ozvěte se na e-mail jindra.kelisek@gmail.com.

 

Kurz není pro úplné začátečníky, alespoň pár písniček nebo skladeb je potřeba umět zahrát.

 

Jaké to bylo v minulých letech?

Nebojte se pozvat i své muzikantské kamarády! Vítáni jsou jako vždy i hráči na jiné nástroje – jen když jim nebude vadit, že budou v menšině.

Takže proč nevyrazit?

 

Za realizační a lektorský tým  | Jindra Kelíšek
autorka výtvarné pozvánky | Gertruda Komárková
publikováno 6. 5. 2018