Letní kurz 2019 | pozvánka

30.8.-1.9.2019 / Chaloupky na Vysočině / To není pouze kurz, kde vám lektoři pomohou posunout se zase o kousek dál ve vašem hraní. Je to především setkání sympatických lidí, kde se lze učit od ostatních účastníků, vyměňovat si noty, nahrávky a zkušenosti. Kde je čas zahrát si, zazpívat a pobesedovat nejen o harmonice.

Abyste na kurz přijeli v pořádné harmonikářské kondici, chvilky těšení si můžete zkrátit zkoušením písniček a skladeb, které si pro vás lektoři připravili. Po přihlášení vám pošleme noty a hurá na to!

marketa2

Markéta Laštovičková

Pohodářka, která nepohrdne vážnou hudbou ani lidovou písní. Hlavní je dělat hudbu tak, aby to každého bavilo - s radostí a nadšením! A přesně v tomto duchu si zahrajeme i na kurzu.
Akordeon je nástroj mnoha tváří a proto bych ráda pro svou výuku na kurzech zvolila pestrý program. Vycestujeme například do Holandska, země tulipánů, v rytmu valčíku - Tulipány z Amsterdamu, podíváme se do světa filmové hudby - Ennio Morricone - Once Upon A Time In The West a nebude chybět ani lidová písnička.

honza-kaspar_orez

Jan Kašpar

Jsem s z Náchoda, na harmoniku hraji co pamatuji, a v současné době studuji konzervatoř Jaroslava Ježka. Můžete mě spatřit a slyšet hrát samotného v pražských restauracích, s kapelou Drama jazz band v kavárnách, nebo s kapelou Mr. Elastik v klubech.
Hudbu vnímám jako projev svobody každého z nás. Věřím, že jako lektor Vám dokážu předat některé praktické triky a tipy hry na akordeon. Těším se! Připravil jsem si pro vás písničky Ej lásko, lásko, Summertime od George Gerschwina a Moskevské večery od
Vasilije Solovjov-Šedoje. V rámci doprovodného programu si nastíníme, jak na harmoniku doprovázet jiné nástroje.

filip

Filip Kratochvíl

Jsem studentem Pražské konzervatoře a zároveň studentem psychologie FFUK. Snažím se svět psychologie a hudby zkombinovat a tak se na kurzu můžete těšit na seminář na téma „Psychologie a hudba“. Na něm se společně podíváme na témata jako jsou motivace ke hře na akordeon, talent a jeho vrozenost, nebo třeba i tréma. Budu rád za jakékoliv dotazy na daná témata a doufám, že seminář bude interaktivní.
Pro účastníky kurzu jsem si také připravil jednu skladbu, kterou jsem hrál jako jednu z prvních když jsem na akordeon začínal. Je to skladba od francouzského skladatele a multiinstrumentalisty Yanna Tiersena La valse d’Amélie. Snažil jsem se jí připravit tak, aby si v ní zahráli jak začátečníci tak pokročilí. Kromě toho pro vás připravím jednu lidovou, českou písničku a jednu lidovou, zahraniční.

6O9A8920_BW_20s

Jaromír Žižka

Moravský folklór na harmoniku? Jdou na ni zahrát moravské písničky jako když hraje celá cimbálovka? Kdo ví, přijeďte na letní kurz a uvidíte, uslyšíte, vyzkoušíte.

Nedílnou součástí našich kurzů na Chaloupkách je výborné jídlo, za které bude ručit kuchařský tým Janka & spol.

Cena kurzu je 3400 Kč (kurzovné, stravování, pronájem společných prostor) + ubytování na celý kurz (ve společných ložnicích za 300 Kč, pro náročnější v pokojích s vlastním sociálním zařízením za 550 Kč).

Nabízíme zlevněné kurzovné za 2900 Kč pro studenty do 26 let, rodiče na rodičovské dovolené a seniory nad 60 let. Slevu můžou uplatnit i ti, co vymyslí ke kurzu zajímavý doprovodný program, či pro nás napíší kvalitní článek na web. Anebo se do našeho projektu harmonika.cz zapojí jiným způsobem.

 

Chaloupky jsou sice pro někoho trochu dál, ale to lze vyřešit spolujízdou, jedno místečko v autě se vždycky najde. Jde to i autobusem – zastávky "Kněžice,,stř.Chaloupky" nebo „Zašovice, Nová Brtnice“.

Začátek kurzu je v pátek v 19 hodin, konec v neděli odpoledne.

KAPACITA KURZU JE JIŽ NAPLNĚNA, DALŠÍ TERMÍNY NAŠICH KURZŮ NAJDETE V KALENDÁŘI

Po vyplnění přihlášky vám dáme vědět, zda jsou ještě volná místa, potom můžete poslat zálohu 1500 Kč. Teprve po zaplacení zálohy budete mít místo v kurzu s jistotou rezervováno. Nějaké dotazy nebo problém s vyplněním přihláškového formuláře? Ozvěte se na e-mail jindra.kelisek@gmail.com.

Kurz není pro úplné začátečníky, alespoň pár písniček nebo skladeb je potřeba umět zahrát.

 

Jaké to bylo v minulých letech?

Nebojte se pozvat i své muzikantské kamarády! Vítáni jsou jako vždy i hráči na jiné nástroje – jen když jim nebude vadit, že budou v menšině.

Takže proč nevyrazit?

 

Za realizační a lektorský tým  | Jindra Kelíšek
publikováno 17. 5. 2019