Letní kurz 2021 | pozvánka

27.-29.8.2021 / Chaloupky na Vysočině / Nejde jenom o kurz, kde vám lektoři pomohou posunout se zase o kousek dál ve vašem hraní. Jde především o setkání sympatických lidí, kde se lze učit od ostatních účastníků, vyměňovat si noty, nahrávky a zkušenosti. Kde je čas zahrát si, zazpívat a pobesedovat nejen o harmonice.

Abyste na kurz přijeli v pořádné harmonikářské kondici, chvilky těšení si můžete zkrátit zkoušením písniček a skladeb, které si pro vás lektoři připravili. Po přihlášení vám pošleme noty a hurá na to!

Ondra Zlevor

Hrajete-li občas v různých dobrých společnostech, jistě jste již narazili na pobídku: "Zahraj něco pořádnýho, třeba Kabáty!" Takovému požadavku můžete nenásilně vyhovět známou písní v country duchu Colorado. Nebude-li mít publikum dost, tak duši každého bigbíťáka potěšíte známou baladou Knocking' on Heaven's Door (Nebeská brána) a pro ještě větší zklidnění situace můžete nasadit sladký závan latinsko-amerických rytmů v podobě Cukrářské bossanovy.

Markéta Laštovičková

Milí harmonikáři, na letní kurz jsem si pro vás připravila program, který se ponese ve znamení „Pocta mistrům“. Netradičně bych si s vámi ráda zahrála argentinské tango „Libertango“ od Astora Piazzolly, který by letos oslavil své 100. narozeniny, a tak bych vás ráda seznámila s jeho skvělou hudbou. Dále zavzpomínáme na Karla Gotta a naučíme se jeho valčíkovou písničku C’est la vie. A na závěr bych náš repertoár doplnila o nádhernou pomalou melodii od Petra Hapky z filmu Panna a netvor. Moc se na vás těším!

Jana Bezpalcová

Milí harmonikáři, pro letošní letní kurz jsem si připravila něco speciálního - ráda bych vás seznámila s tvorbou muzikantky, šansoniérky a harmonikářky Vesny Cáceres. Pokud ji ještě neznáte, budete možná překvapeni, že někdo takový u nás (konkrétně v Praze) žije a tvoří. Naučíme se společně něco z její poslední desky "Le bal des fleurs". A pozor - Vesna mi přislíbila, že upraví některou svou písničku přímo pro vás!

A abychom měli něco odlišného na doplnění, zabrousíme do legendárního animovaného filmu "Stvoření světa" - z něj si možná mnozí vybavíte písničku "Milujte se a množte se". Zazní tam ale ještě jedna jiná, valčíček "Hvězdičky, hejbejte se", kterou Pánbůh zpívá, když tvoří vesmír s hvězdami a planetami. A vzpomenete si, co jediného Bůh ve filmu měl, ještě než stvořil celý svět? No ano, harmoniku! A právě na ní hrál tuto písničku. A tak i my si ji spolu zahrajeme a jsem si téměř jistá, že se při tom také budeme cítit božsky :-) Těšíte se? Já ano!

Nedílnou součástí našich kurzů na Chaloupkách je výborné jídlo, za které bude ručit kuchařský tým Janka & spol.

Cena kurzu je 3400 Kč (kurzovné, stravování, pronájem společných prostor) + ubytování na celý kurz (ve společných ložnicích za 300 Kč, pro náročnější v pokojích s vlastním sociálním zařízením za 550 Kč).

Zlevněné kurzovné za 2900 Kč pro studenty do 26 let, rodiče na rodičovské dovolené a seniory nad 60 let. Slevu můžou uplatnit i ti, co vymyslí ke kurzu zajímavý doprovodný program, či pro nás napíší zajímavý článek na web. Anebo se do našeho projektu harmonika.cz zapojí jiným způsobem.

 

Chaloupky jsou sice pro někoho trochu dál, ale to lze vyřešit spolujízdou, jedno místečko v autě se vždycky najde. Jde to i autobusem – zastávky "Kněžice,,stř.Chaloupky" nebo „Zašovice, Nová Brtnice“.

Začátek kurzu je v pátek v 19 hodin, konec v neděli odpoledne.

PŘIHLÁŠKA

Po vyplnění přihlášky vám dáme vědět, zda jsou ještě volná místa, potom můžete poslat zálohu 1000 Kč. Teprve po zaplacení zálohy budete mít místo v kurzu s jistotou rezervováno. Nějaké dotazy nebo problém s vyplněním přihláškového formuláře? Ozvěte se na e-mail jindra.kelisek@gmail.com.

Kurz není pro úplné začátečníky, alespoň pár písniček nebo skladeb je potřeba umět zahrát.

 

Jaké to bylo v minulých letech?

Nebojte se pozvat i své muzikantské kamarády! Vítáni jsou jako vždy i hráči na jiné nástroje – jen když jim nebude vadit, že budou v menšině.

Takže proč nevyrazit?

 

Za realizační a lektorský tým  | Jindra Kelíšek