Letní kurz 2022 | pozvánka

26.-28.8.2022 / Chaloupky na Vysočině / Nejde jenom o kurz, kde vám lektoři pomohou posunout se zase o kousek dál ve vašem hraní. Jde především o setkání sympatických lidí, kde se lze učit od ostatních účastníků, vyměňovat si noty, nahrávky a zkušenosti. Kde je čas zahrát si, zazpívat a pobesedovat nejen o harmonice.

autorka obrázku Máří Mikšaníková

Abyste na kurz přijeli v pořádné harmonikářské kondici, chvilky těšení si můžete zkrátit zkoušením písniček a skladeb, které si pro vás lektoři připravili. Po přihlášení vám pošleme noty a hurá na to!

Ondra Zlevor

Moje letní dílnu bude prostupovat téma větru. Letní vánek se nám opře do plachet, my se necháme unášet po českých hudebních vodách, až si uvědomíme, jak Snadné je žít. Ale připravíme se i na takové extrémní počasí, že by Jednou ráno přišel pořádný fičák. Takže kolíčky na noty raději s sebou.

Jana Bezpalcová

Milí harmonikáři, pokud se budete chtít přidat, nabídnu vám letos cestu do Ameriky - nebo alespoň k domácímu kinu ke sledování dvou filmových skvostů. Jako první bych si s vámi ráda zahrála písničku z muzikálu My Fair Lady, zpívanou česky jako "Chci jen někde svůj plácek mít" (v originále "Wouldn't It Be Loverly?"). Jako druhá pak dostane šanci zazářit valčíková melodie s názvem Senza Fine z filmu Nebožtíci přejí lásce. Pokud nepohrdnete romantickými komediemi se skvělou filmovou hudbou, pak bude tento film (s původním názvem "Avanti!") z produkce USA/Itálie z roku 1972 pro vás to pravé.
No ale protože i v Čechách je krásně, a protože jsem nedávno při vyklízení skříně narazila na velký zpěvník Václava Koubka, dali bychom si ještě jednu hezkou českou - Václavovu písničku Mráček. Těším se, jak si zahrajeme!

Filip Kratochvíl

Zdravím všechny příznivce akordeonu! Letos jsem si pro vás připravil 3 skladby. K prvním dvěma z nich mě inspirovalo divadelní představení ve kterém jsme hráli směs spirituálů. Úvodní skladba kterou jsem vybral je Joshua fought battle of Jericho, která má i svůj český text. V této skladbě budeme pracovat s ostinatním, neustále se opakujícím basem a zkusíme si v jedné fázi i zaimprovizovat. Druhou skladbou bude píseň od kapely Spirituál kvintet Jednou budem dál. Je to píseň plná naděje, které není nikdy dost. Poslední písní je píseň Karavana mraků od Karla Kryla. Jedna z mých oblíbených od tohoto autora. Budu se na Vás všechny těšit :)

 

Žaneta Vítová

Přemýšlela jsem dlouho, jaké písně bych vám chtěla přestavit a nakonec jsem vybrala dvě. První je známé úvodní téma z Růžového pantera, kde se najde místo na improvizace i na hrátky se zvukem. Druhá je také velmi známá, je to Billie Jean od Michaela Jacksona, kterou jsem letos upravila pro akordeonový soubor a kterou díky rozdělení na 3 hlasy také hravě zvládneme. Těším se moc!

 

Nedílnou součástí našich kurzů na Chaloupkách je výborné jídlo, za které bude ručit sehraný kuchařský tým Janka & spol..

Cena kurzu je 3900 Kč (kurzovné, stravování, pronájem společných prostor) + ubytování na celý kurz (ve společných ložnicích za 300 Kč, pro náročnější v pokojích s vlastním sociálním zařízením za 550 Kč).

Zlevněné kurzovné za 3400 Kč pro studenty do 26 let, rodiče na rodičovské dovolené a seniory nad 60 let. Slevu můžou uplatnit i ti, co vymyslí ke kurzu zajímavý doprovodný program, či pro nás napíší zajímavý článek na web. Anebo se do našeho projektu harmonika.cz zapojí jiným způsobem.

 

Chaloupky jsou sice pro někoho trochu dál, ale to lze vyřešit spolujízdou, jedno místečko v autě se vždycky najde. Jde to i autobusem – zastávky "Kněžice,,stř.Chaloupky" nebo „Zašovice, Nová Brtnice“.

Začátek kurzu je v pátek v 19 hodin, konec v neděli odpoledne.

PŘIHLÁŠKA

Po vyplnění přihlášky vám dáme vědět, zda jsou ještě volná místa, potom můžete poslat zálohu 1000 Kč. Teprve po zaplacení zálohy budete mít místo v kurzu s jistotou rezervováno. Nějaké dotazy nebo problém s vyplněním přihláškového formuláře? Ozvěte se na e-mail jindra.kelisek@gmail.com.

Kurz není pro úplné začátečníky, alespoň pár písniček nebo skladeb je potřeba umět zahrát.

 

Jaké to bylo v minulých letech?

Nebojte se pozvat i své muzikantské kamarády! Vítáni jsou jako vždy i hráči na jiné nástroje – jen když jim nebude vadit, že budou v menšině.

Takže proč nevyrazit?

 

Za realizační a lektorský tým  | Jindra Kelíšek