Letní kurz 2023 | pozvánka

25.-27.8.2023 / Chaloupky na Vysočině / Nejde jenom o kurz, kde vám lektoři pomohou posunout se zase o kousek dál ve vašem hraní. Jde především o setkání sympatických lidí, kde se lze učit od ostatních účastníků, vyměňovat si noty, nahrávky a zkušenosti. Kde je čas zahrát si, zazpívat a pobesedovat nejen o harmonice.

Kurz je převážně pro hráče na klávesové a knoflíkové akordeony, avšak muzikanti hrající na jiné nástroje jsou také zváni.

Abyste na kurz přijeli v pořádné harmonikářské kondici, chvilky těšení si můžete zkrátit zkoušením písniček a skladeb, které si pro vás lektoři připravili. Po přihlášení vám pošleme noty a hurá na to!

Júlia Masnicová

Veľmi sa teším, že sa budem môcť zúčastniť spolu s vami týchto akordeonových kurzov ako lektorka a pevne verím, že vám budem môcť pomôcť poradiť a zodpovedať vaše otázky, ktoré by vám pomohli na vašej hudobnej ceste s akordeónom.
Spoločne by sme sa pozreli na vybrané ľudové piesne - Dedinka v údolí, Ej padá padá rosička, Slovenské mamičky. Samozrejme noty poskytnem, avšak nepozreli by sme sa na ne len z hľadiska notového zápisu ale chcela by som vám ponúknuť aj cvičenia ako sa dopracovať k tomu, aby sme si danú pieseň, alebo na začiatok len kúsok z nej vedeli zahrať aj zo sluchu. Vysvetlili by sme si aj základné harmonické funkcie a ich použitie, ktoré sa vám určite zídu, ak by ste si sami podľa melódie chceli nejakú pieseň zharmonizovať. Dynamiku a tematiku spoločných lekcií môžem samozrejme dopasovať na základe toho, čo už viete a čo by ste sa ešte chceli naučiť.
Verím, že spolu strávime pekné hudobné chvíle, spoločne si pomuzicírujeme a vytvoríme si milú a priateľskú atmosféru spolu s týmto výnimočným hudobným nástrojom akým je akordeón.

Jana Bezpalcová

Není vůbec snadné, vybírat písničky na harmonikářský kurz. Účastníků se vždy sjede spousta a každý je trochu jiný, každému se líbí něco jiného.
To takové Yvonne Přenosilové se v 60. letech líbil Bob - společně si to můžeme připomenout.
Zhruba ve stejné době zpíval Waldemar Matuška ve filmu Limonádový Joe o tom, co se událo "V Lincolnu loňskýho roku", chcete si zavzpomínat?
Jako třetí písničku chystám "Žalm 71" z desky Karla Kryla "Carmina resurrectionis" (Písně o vzkříšení, vydáno v Německu v r. 1974). Život není jen legrace, tak ty dvě veselejší písničky vyvážíme něčím trochu vážnějším.

Filip Kratochvíl

Na letošním kurzu bych Vás rád naučil několik písniček. První z nich je píseň Na kolena, mimo jiné známá z filmu Šakalí léta. Další bude známá trampská písnička Rosa na kolejích. Poslední skladbou pak bude úprava Kankánu od Jacquea Offenbacha. Budu se na Vás těšit!

Žaneta Vítová

Milí hráči na akordeon, doufám, že vám na letním kurzu budu moci předat něco, co vás obohatí a co ještě neznáte. Na posledním chaloupeckém letním kurzu jsem byla mile překvapena zvyšující se úrovní a odborností několikaletých účastníků a nadšenců. Odbočím tedy od známých písní a začali bychom skladbami z mojí knížky Akordeon vypráví a to Valse de princes a Tango furioso. Kdyby přece jenom byla poptávka po známější melodii, posloužila by nám píseň Slunečný hrob od kapely Blue effect. Někdo si řekne, že by to už mohlo stačit. Já jsem se ale letos zamilovala do písně Páslo děvče páva a kdyby poptávka po lidové melodii nebyla uspokojena jinými lektory, tak vám nabídnu tuto krásnou slovenskou. Bude to ale na vás, co z toho si vyberete a co všechno zvládneme. Těším se na setkání s krásnou hudbou a krásnými lidmi.

PŘIHLÁŠKA

Po vyplnění přihlášky vám dáme vědět, zda jsou ještě volná místa, potom můžete poslat zálohu 1000 Kč. Teprve po zaplacení zálohy budete mít místo v kurzu s jistotou rezervováno. Nějaké dotazy nebo problém s vyplněním přihláškového formuláře? Ozvěte se na e-mail jindra.kelisek@gmail.com.

Kurz není pro úplné začátečníky, alespoň pár písniček nebo skladeb je potřeba umět zahrát.

Cena kurzu je 4400 Kč (kurzovné, stravování, pronájem společných prostor) + ubytování na celý kurz (ve společných ložnicích za 300 Kč, pro náročnější v pokojích s vlastním sociálním zařízením za 550 Kč).

Nabízíme slevu 500 Kč pro studenty do 26 let, rodiče na rodičovské dovolené a seniory nad 60 let.

Dále slevu 1000 Kč pro ty, co si připraví zajímavý doprovodný program nebo se do našeho projektu harmonika.cz zapojí jiným způsobem. Dejte vědět, něco vymyslíme.

Nedílnou součástí našich hudebních kurzů je výborné jídlo s láskou vařené naším kuchařským týmem.

 

Chaloupky jsou sice pro někoho trochu dál, ale to lze vyřešit spolujízdou, jedno místečko v autě se vždycky najde. Jde to i autobusem – zastávky "Kněžice,,stř.Chaloupky" nebo „Zašovice, Nová Brtnice“.

Začátek kurzu je v pátek v 19 hodin, konec v neděli odpoledne.

Jaké to bylo v minulých letech?

Nebojte se pozvat i své muzikantské kamarády! Vítáni jsou jako vždy i hráči na jiné nástroje – jen když jim nebude vadit, že budou v menšině.

Takže proč nevyrazit?

 

Za realizační a lektorský tým  | Jindra Kelíšek