19.-21.2.2021 / Nejde pouze o kurz, kde vám lektoři pomáhají posunout se zase o kousek dál ve svém hraní, ale i setkání sympatických lidí, kde je prostor učit se od ostatních účastníků, vyměňovat si noty, nahrávky a zkušenosti. Kde je čas zahrát si, zazpívat a pobesedovat nejen o harmonice.

nahled2-pozvanka-zimni2021

Abyste v únoru přijeli v pořádné harmonikářské kondici, chvilky těšení si můžete zkrátit vyzkoušením písniček a skladeb, které si pro vás lektoři připravili. Po přihlášení vám pošleme noty a hurá na to!

marie-profilovka-ctverec

Marie Čejnová

Pojeďme se společně ohřát do teplých krajin, konkrétně do Malajsie, s nebojácným pirátem Sandokanem. Zavzpomínáme si na svá dětství s titulní písní z tohoto dobrodružného televizního seriálu. S druhou skladbou už budeme zase blíže naší domovině, konkrétně u našich slovenských sousedů. Zazpíváme si píseň Išel Macek do Malacek. Těším se na Vás!

ondrej-zlevor_profil2

Ondra Zlevor

Hrajete-li občas v různých dobrých společnostech, jistě jste již narazili na pobídku: "Zahraj něco pořádnýho, třeba Kabáty!" Takovému požadavku můžete nenásilně vyhovět známou písní v country duchu Colorado. Nebude-li mít publikum dost, tak duši každého bigbíťáka potěšíte známou baladou Knocking' on Heaven's Door (Nebeská brána) a pro ještě větší zklidnění situace můžete nasadit sladký závan latinsko-amerických rytmů v podobě Cukrářské bossanovy.

foto-tomas-vyrez

Tomáš Görtler

Řekněte mamce prokrista, ať mi večeři nechystá. Večeři ani snídani, že já jsem zbitý, spoutaný. Řekněte mamce, prokrista, ať mi pár košil přichystá. Tu první tenkou kmentovou, tu druhou lněnou bělavou. V té první budu seděti, v té druhé budu viseti. Nevěšte vy mě na duby, tam by mě snědli holubi.
Znáte? A co Ani tak nehoří nebo Zabili, zabili? Těšte se na písničky z Balady pro banditu.

michal-karban-profilovka-zmenseno

Michal Karban

Srdečně vás všechny zvu do mé akordeonové dílničky, kde budeme jako vždy hrát, zpívat, povídat a hlavně se společně naučíme dva opravdové skvosty. Připravil jsem pro vás jednu instrumentálku a dvě lidovky, kde rozezpíváme snad i ty pěvecky stydlivější. Čeká nás hudba z filmové trilogie Pán prstenů. Na akordeon zní přímo skvěle a my tak budeme pánové a dámy našich nástrojů. Dále si zahrajeme (a zabékáme) dvě lidovky, které jsem spojil dohromady – U muziky su já chlap a Eště si já pohár vína zaplatím. Těším se, jak si to zase pořádně užijem.

Nedílnou součástí našich kurzů na Chaloupkách je výborné jídlo, za které bude tentokrát ručit rodinný kuchařský tým Janka & spol.

 

Cena kurzu je 3400 Kč (kurzovné, stravování, pronájem společných prostor) + ubytování na celý kurz (ve společných ložnicích za 300 Kč, pro náročnější v pokojích s vlastním sociálním zařízením za 550 Kč).

Nabízíme zlevněné kurzovné za 2900 Kč pro studenty do 26 let, rodiče na rodičovské dovolené a seniory nad 60 let. Slevu můžou uplatnit i ti, co vymyslí ke kurzu zajímavý doprovodný program, či pro nás napíší kvalitní článek na web. Anebo se do našeho projektu harmonika.cz zapojí jiným způsobem.

 

Začátek kurzu je v pátek v 19 hodin, konec v neděli odpoledne.

 

DOPRAVA
Chaloupky jsou sice pro někoho trochu dál, ale to lze vyřešit spolujízdou, jedno místečko v autě se vždycky najde. Jde to i autobusem – zastávka „Zašovice, Nová Brtnice“.

Mapa

 

PŘIHLÁŠKA
Máte-li zájem se zúčastnit, stačí VYPLNIT PŘIHLÁŠKUPo vyplnění přihlášky vám dáme vědět, zda jsou ještě volná místa, potom můžete poslat zálohu 1000 Kč. Teprve po zaplacení zálohy budete mít místo v kurzu s jistotou rezervováno. Jestliže budeme muset kurz zrušit, však víte kvůli čemu, záloha bude vrácena. Nějaké dotazy nebo problém s vyplněním přihláškového formuláře? Ozvěte se na e-mail jindra.kelisek@gmail.com.

 

Kurz není pro úplné začátečníky, alespoň pár písniček je potřeba umět zahrát.

Jaké to bylo v minulých letech?

Nebojte se pozvat i své muzikantské kamarády! Vítáni jsou jako vždy i hráči na jiné nástroje – jen když jim nebude vadit, že budou v menšině.

Takže proč nevyrazit?

 

Za realizační a lektorský tým | Jindra Kelíšek
publikováno 16. 11. 2021