Zimní kurz 2022 | pozvánka

18.-20.2.2022 / Nejde pouze o kurz, kde vám lektoři pomáhají posunout se zase o kousek dál ve svém hraní, ale i setkání sympatických lidí, kde je prostor učit se od ostatních účastníků, vyměňovat si noty, nahrávky a zkušenosti. Kde je čas zahrát si, zazpívat a pobesedovat nejen o harmonice.

autorka obrázku Máří Mikšaníková

Abyste v únoru přijeli v pořádné harmonikářské kondici, chvilky těšení si můžete zkrátit vyzkoušením písniček a skladeb, které si pro vás lektoři připravili. Po přihlášení vám pošleme noty a hurá na to!

Marie Čejnová

Pojeďme se společně ohřát do teplých krajin, konkrétně do Malajsie, s nebojácným pirátem Sandokanem. Zavzpomínáme si na svá dětství s titulní písní z tohoto dobrodružného televizního seriálu. S druhou skladbou už budeme zase blíže naší domovině, konkrétně u našich slovenských sousedů. Zazpíváme si píseň Išel Macek do Malacek. Těším se na Vás!

Hanka Kosková

Tentokrát bude naše společná dílna zaměřena na komorní hru. Společnými silami nacvičíme známou znělku z Jamese Bonda a nebude chybět ani nějaká ta skladba z tuzemska - zahrajeme si totiž jazzovku Voskovce a Wericha - Život je jen náhoda! Budu se na vás těšit!

Tomáš Görtler

Na únorovém kurzu se na vás budu těšit s písničkami z muzikálu Balada pro banditu. Písničky jako Zabili, zabili nebo Řekněte mamce prokrista mě provází už od dětství a pořád je mám rád. Navíc se moc hodí pro harmoniku tak doufám, že si je společně užijeme. A můžeme si společně zahrát mnoho jiných písniček, třeba i od dvou kapel se kterými v současné době hraju. Od skupiny Bran a od Mirka Kemela jsou nějaké noty na harmonika.cz, další se chystám přivézt s sebou v únoru. Těším se na společné hraní, Tomáš

Michal Karban

Milé harmonikářky, akordeonisté, přátelé, příznivci kláves a knoflíků, srdečně vás zvu do mé akordeonové dílny. Jako tradičně budeme společně hrát zpívat, povídat si a hlavně si to pořádně užijeme. Připravil jsem pro vás jednu skladbičku a dvě moravské písničky. Čeká nás hudba z filmové trilogie Pán prstenů. Na akordeon zní fantasticky a při nácviku se toho hodně naučíme. Dále si zahrajeme a zazpíváme dvě lidovky – U muziky su já chlap a Eště si já pohár vína zaplatím. Hezky se na to připravte, přijeďte s dobrou náladou a já se už teď na vás moc těším. Váš Michal

Nedílnou součástí našich kurzů na Chaloupkách je výborné jídlo, za které bude tentokrát ručit rodinný kuchařský tým Janka & spol.

 

Cena kurzu je 3900 Kč (kurzovné, stravování, pronájem společných prostor) + ubytování na celý kurz (ve společných ložnicích za 300 Kč, pro náročnější v pokojích s vlastním sociálním zařízením za 550 Kč).

Nabízíme zlevněné kurzovné za 3400 Kč pro studenty do 26 let, rodiče na rodičovské dovolené a seniory nad 60 let. Slevu můžou uplatnit i ti, co vymyslí ke kurzu zajímavý doprovodný program, či pro nás napíší kvalitní článek na web. Anebo se do našeho projektu harmonika.cz zapojí jiným způsobem.

 

Začátek kurzu je v pátek v 19 hodin, konec v neděli odpoledne.

 

DOPRAVA
Chaloupky jsou sice pro někoho trochu dál, ale to lze vyřešit spolujízdou, jedno místečko v autě se vždycky najde. Jde to i autobusem – zastávka „Zašovice, Nová Brtnice“.

Mapa

 

PŘIHLÁŠKA
Máte-li zájem se zúčastnit, stačí VYPLNIT PŘIHLÁŠKUPo vyplnění přihlášky vám dáme vědět, zda jsou ještě volná místa, potom můžete poslat zálohu 1000 Kč. Teprve po zaplacení zálohy budete mít místo v kurzu s jistotou rezervováno. Jestliže budeme muset kurz zrušit, však víte kvůli čemu, záloha bude vrácena. Nějaké dotazy nebo problém s vyplněním přihláškového formuláře? Ozvěte se na e-mail jindra.kelisek@gmail.com.

 

Kurz není pro úplné začátečníky, alespoň pár písniček je potřeba umět zahrát.

Jaké to bylo v minulých letech?

Nebojte se pozvat i své muzikantské kamarády! Vítáni jsou jako vždy i hráči na jiné nástroje – jen když jim nebude vadit, že budou v menšině.

Takže proč nevyrazit?

 

Za realizační a lektorský tým | Jindra Kelíšek
publikováno 24. 10. 2021