Letní kurz 2020 | pozvánka

28.-30.8.2020 / Chaloupky na Vysočině / Kdo si letos zahraje na Chaloupkách? Nejde jenom o kurz, kde vám lektoři pomohou posunout se zase o kousek dál ve vašem hraní. Jde především o setkání sympatických lidí, kde se lze učit od ostatních účastníků, vyměňovat si noty, nahrávky a zkušenosti. Kde je čas zahrát si, zazpívat a pobesedovat nejen o harmonice.

Abyste na kurz přijeli v pořádné harmonikářské kondici, chvilky těšení si můžete zkrátit zkoušením písniček a skladeb, které si pro vás lektoři připravili. Po přihlášení vám pošleme noty a hurá na to!

hanka-koskova-zmenseno-oriznuto

Hana Kosková

Co se spolu alespoň skrze hudbu podívat do různých zákoutí světa? Zahrajeme si francouzský chanson La Vie en Rose, italskou Tarantellu Napoletanu a nebude chybět ani jedna tradiční moravská píseň. Moc se na Vás těším!

marie-pozvanka

Marie Čejnová

Milí akordeonisté, moje kapelní dílna bude tentokrát trochu náročnější, ale pokud máte chuť se naučit něco nového, jste srdečně vítáni. Připravila jsem si pro Vás dvě skladby - Slavíky z Madridu, kde si zazpíváme, naučíme se správné repetování tónu a speciální akordeonovou techniku bellow shake. A pak si společně zahrajeme jazzový standard In the Mood, kde na nás čeká obtížnější jazzový rytmus s typickými basovými figurami. Ničeho se ale nebojte, věřte mi, bude to legrace. Těším se na vás!

filip

Filip Kratochvíl

Původně jsem chtěl s kurzantama (nebo kurzárama, korzárama?) dělat Pochod marodů, Aničko dušičko nekašli a znělku z Nemocnice na kraji města. Vzhledem k situaci se ale můžete těšit na Píseň ledu a ohně ze seriálu Hra o trůny, dále pak na písničku od Wericha a Voskovce a jako třetí bude irská lidová (ať si o ty prázdniny aspoň trochu zacestujeme). Budu se na Vás těšit!

JanaB

Jana Bezpalcová

Milí harmonikáři, pro letošní letní kurz jsem si připravila něco speciálního - ráda bych vás seznámila s tvorbou muzikantky, šansoniérky a harmonikářky Vesny Cáceres. Pokud ji ještě neznáte, budete možná překvapeni, že někdo takový u nás (konkrétně v Praze) žije a tvoří. Naučíme se společně něco z její poslední desky "Le bal des fleurs". A pozor - Vesna mi přislíbila, že upraví některou svou písničku přímo pro vás!

A abychom měli něco odlišného na doplnění, zabrousíme do legendárního animovaného filmu "Stvoření světa" - z něj si možná mnozí vybavíte písničku "Milujte se a množte se". Zazní tam ale ještě jedna jiná, valčíček "Hvězdičky, hejbejte se", kterou Pánbůh zpívá, když tvoří vesmír s hvězdami a planetami. A vzpomenete si, co jediného Bůh ve filmu měl, ještě než stvořil celý svět? No ano, harmoniku! A právě na ní hrál tuto písničku. A tak i my si ji spolu zahrajeme a jsem si téměř jistá, že se při tom také budeme cítit božsky :-) Těšíte se? Já ano!

Nedílnou součástí našich kurzů na Chaloupkách je výborné jídlo, za které bude ručit kuchařský tým Janka & spol.

Cena kurzu je 3400 Kč (kurzovné, stravování, pronájem společných prostor) + ubytování na celý kurz (ve společných ložnicích za 300 Kč, pro náročnější v pokojích s vlastním sociálním zařízením za 550 Kč).

Zlevněné kurzovné za 2900 Kč pro studenty do 26 let, rodiče na rodičovské dovolené a seniory nad 60 let. Slevu můžou uplatnit i ti, co vymyslí ke kurzu zajímavý doprovodný program, či pro nás napíší zajímavý článek na web. Anebo se do našeho projektu harmonika.cz zapojí jiným způsobem.

 

Chaloupky jsou sice pro někoho trochu dál, ale to lze vyřešit spolujízdou, jedno místečko v autě se vždycky najde. Jde to i autobusem – zastávky "Kněžice,,stř.Chaloupky" nebo „Zašovice, Nová Brtnice“.

Začátek kurzu je v pátek v 19 hodin, konec v neděli odpoledne.

Bohužel, kurz je již zaplněný

Po vyplnění přihlášky vám dáme vědět, zda jsou ještě volná místa, potom můžete poslat zálohu 1000 Kč. Teprve po zaplacení zálohy budete mít místo v kurzu s jistotou rezervováno. Nějaké dotazy nebo problém s vyplněním přihláškového formuláře? Ozvěte se na e-mail jindra.kelisek@gmail.com.

Kurz není pro úplné začátečníky, alespoň pár písniček nebo skladeb je potřeba umět zahrát.

 

Jaké to bylo v minulých letech?

Nebojte se pozvat i své muzikantské kamarády! Vítáni jsou jako vždy i hráči na jiné nástroje – jen když jim nebude vadit, že budou v menšině.

Takže proč nevyrazit?

 

Za realizační a lektorský tým  | Jindra Kelíšek