Podzimní kurz 2019 | pozvánka

18. - 20. 10. 2019 / Sedmihorky u Turnova /  harmonikářský kurz uprostřed Českého ráje. Vezměte partnery, kamarády a děti. Vy si užijete kurz, vaši blízcí výletování mezi skalami v barevném podzimu a večer si společně zahrajeme, zazpíváme, spoustu dobrého sníme a vypijeme.

Abyste na kurz přijeli v pořádné harmonikářské kondici, chvilky těšení si můžete zkrátit zkoušením písniček a skladeb, které si pro vás lektoři připravili. Po přihlášení vám pošleme noty a hurá na to!

Marie Čejnova

Marie Čejnová

Milí akordeonisté, moji kapelní dílničku zasvětím rocku. Naučíme se především typický rytmus a snad nejznámější rockovou skladbu Smoke on the Water. S sebou přivezu i cajon, což je malý perkusní nástroj, na který Vás ráda naučím a se kterým naší skladbu ještě více okořeníme.
A u druhé skladby si zazpíváme a návštívíme naše bratry Slováky. To ta Heľpa je jedna z mých nejoblíbenějších písniček a společně si i řekneme, jak bychom takovou skladbu mohli zharmonizovat a samozřejmě se ji i naučíme. Budu se na Vás těšit.

michal-karban_vyrez

Michal Karban

Milovníci té kouzelné krabičky s měchem, na letošní podzimní kurz jsem si připravil slavnou písničku Over the Rainbow. Tato píseň byla napsána Haroldem Arlenem k filmu Čaroděj ze země Oz. Následně byla několikrát upravována a zpívána mnoha slavnými interprety. Na akordeon zní skvěle. Malinko jsem ji poupravil a společně ji zahrajeme takovým způsobem, že se o tom bude ještě dlouho povídat. Přitom se naučíme spoustu nových věcí… Lépe naslouchat spoluhráčům, trochu potrápit rytmus, skoky na basech, změny nálad v hudbě a hlavně se uvolnit. A co ještě jednu moravskou? Na tú svatú Katerinu! Těším se, jak to na podzim pěkně rozehrajeme :-)

Lektoři zvládají jak knoflíkové, tak i klávesové nástroje.

Cena kurzu je 2900 Kč (kurzovné, snídaně a večeře, pronájem společných prostor) + ubytování v kempu Sedmihorky (máme rezervované větší i menší chatky, komfortnější ubytování možné v Podháji. Zimy se bát nemusíte, i v malých chatkách se dá zatopit) + obědy v místní restauraci.

Nabízíme zlevněné kurzovné za 2400 Kč pro studenty do 26 let, rodiče na rodičovské dovolené a seniory. Slevu můžou uplatnit i ti, co vymyslí ke kurzu zajímavý doprovodný program, či pro nás napíší článek na web. Anebo se do našeho projektu harmonika.cz zapojí jiným způsobem.

Dospělý doprovod 500 Kč, dětský doprovod 200 Kč, počítejte se snídaní, večeří a využitím společných prostor.

 

Pro společný program budeme mít k dispozici velikánskou klubovnu s kuchyňkou a další místnosti.

Přijet můžete vlastním autem, ale budeme řešit i spolujízdu. Jsou tu i možnosti vlakového nebo autobusového spojení.

 

Začátek kurzu je v pátek v 18 hodin, konec v neděli odpoledne.

Máte-li zájem se zúčastnit, stačí VYPLNIT PŘIHLÁŠKU. Po vyplnění přihlášky vám dáme vědět, zda jsou ještě volná místa, potom můžete poslat zálohu 1000 Kč. Teprve po zaplacení zálohy budete mít místo na kurzu s jistotou rezervováno. Nějaké dotazy nebo problém s vyplněním přihláškového formuláře? Ozvěte se na e-mail jindra.kelisek@gmail.com.

 

Kurz není pro úplné začátečníky, alespoň pár písniček nebo skladeb je potřeba umět zahrát.

 

Jaké to bylo v minulých letech?

Nebojte se pozvat i své muzikantské kamarády! Vítáni jsou jako vždy i hráči na jiné nástroje – jen když jim nebude vadit, že budou v menšině.

Takže proč zůstat doma?

 

Za realizační a lektorský tým  | Jindra Kelíšek
publikováno 1. 9. 2019