Letní harmonikářský kurz 2015 | reportáž

Setkání nás dospělých žáčků harmonikářů byl někdy na počátku úžasný nápad a já můžu být jen ráda, že probíhá v tradičních časových intervalech stále. Jako všichni ostatní jsem vděčná za jakékoli nové informace, inspiraci, výměnu zkušeností, noty, kritiku všeho, co dělám špatně… Po posledním setkání (28.–30. 8. 2015) jsem vděčná hlavně za nový obrovský impuls k chuti zase si sednout a hrát.

Je velice fajn pobýt celý víkend v příjemné společnosti stejně naladěných lidí, poslechnout si opravdu kvalitní profi hudbu v podání lektorů. Je taky moc příjemné poslechnout si ostatní účastníky, jak skladbičky pletou stejně jako já :-)

Pro účel setkání navíc organizátor Jindra vybral trefné místo na Vysočině s parádním společným prostorem jak uvnitř, tak venku (uzavřený velký dvůr), dvě budovy s několika oddělenými prostory, vše daleko od lidí, uprostřed lesa. Nádhera, když mě ráno otevřeným oknem vzbudí „vrzání“ kohosi a já pak zjistím, že dotyčný sám hraje v lesním altánku u příjezdové cesty.

Musím ještě přiznat, že dobrý nápad vzájemného tykání všech účastníků nehledě na věk či postavení vykouzlí ze setkání až nepochopitelně příjemnou atmosféru. Ostych ze seznamování je od první minuty ten tam.

Závěrem bych ještě ráda řekla, že je pro mě přínos jak debata s profíky, tak i rady a postřehy úplných začátečníků. Psát by se dalo moc a moc. Prostě a jednoduše – jsem fakt ráda, že Chaloupky jsou.

Kteří lektoři kurzem provázeli? Co bylo na programu?

Žaneta Vítová – lidovka Lásko, bože lásko a klezmer Ale Brider
Michal Karban – ruské písničky Kaťuša, Širokaja strana radnaja, Kalinka
Stanislav Samuel Raška – hospodské písničky Na Pankráci a Co jste Hasiči
Tomáš Görtler – U nás na severu a Remorkér od Nohavici
Eliška Sýkorová – zpěvavá dílna
Jindra Kelíšek – společná skladba Sluneční a organizace
Jarda Zadražil – vaření pro celý kurz a kuchařské worskhopy

reportáž | Blanka Ryšková
autorka fotografií | Jiřina Černíková
publikováno 7. 10. 2015